گالف دارو - داروخانه اینترنتی

تاریخچه برند لانکوم و معرفی پرفروش ترین محصولات لانکوم

تاریخچه برند لانکوم و معرفی پرفروش ترین محصولات لانکوم

برند لانکوم Lancôme یکی از معروف‌ترین برندها در زمینه تولید عطر و لوازم آرایشی است که قدمتی بیش از هشتاد سال دارد. این برند فرانسوی در سال ۱۹۳۵ توسط آرماند پتیژن تاجر فرانسوی تاسیس شده است اما اکنون تحت مالکیت برند لورآل فرانسه قرار دارد. برند لانکوم در زمینه تولید عطر، لوازم آرایشی و محصول مراقبتی پوست در سطح بالا فعالیت می‌کند و به خصوص عطرهای آن شهرتی جهانی دارند. در این مقاله نگاهی به تاریخچه این برند معروف و شناخته شده فرانسوی و چگونگی شکل گیری و سیر تحول آن در دهه‌های اخیر می‌اندازیم.

 

 

 

 

 

 

تاسیس برند لانکوم

 

 

 

 

 

در سال ۱۹۳۵ آرماند پتیژن با کمک همکار گیموم دورناندو برند لانکوم را تاسیس کردند که در ابتدا یک خانه عطر بود. پتیژن قبل از تاسیس برند لانکوم تجربه زیادی در بازار لوازم آرایشی و عطر داشت و در پنجاه سال عمر خود در حرفه‌های زیادی فعالیت کرده بود، این تجارب به او کمک کرد تا بتواند در توسعه هویت برند عمل کند. در همین زمان او با یک شریک جدید به نام فرانسوا کوتی Francois Coty شروع به همکاری کرد. کوتی کسی است که به عنوان پدر صنعت عطرسازی مدرن شناخته می‌شود و در طول دوره فعالیت خود توانست عطرهایی کمیاب و اختصاصی تولید کند اما پتیژن به دنبال بازارهای گسترده و ایجاد پرستیژ برای برند خود بود و برای رسیدن به این هدف به کمک افراد بیشتری نیاز داشت در نتیجه از تعدادی شیمیدان و بازاریاب متخصص دیگر نیز در گروه خود دعوت به عمل آورد.

 

 نام لانکوم نیز از نام جنگل لانکوم Lancosme که جنگلی زیبا در قلب فرانسه است الهام گرفته شد، این نام را همسر گیموم، الیزابت دورناندو انتخاب کرد. لوگوی برند هم که یک گل رز ساده است از گل‌هایی که در این جنگل می‌روید اقتباس شد. برند لانکوم در اولین سال تاسیسش در نمایشگاه جهانی بروکسل پنج عطر به نام‌های Tendre Nuit, Bocages, Conquete, Kypre و  Tropiques معرفی کرد که با استقبال مشتریان روبرو شد. عطر‌های معرفی شده در بطری‌هایی زیبا و تزئین شده با طلا به سبک آرت دکو ارائه شده بودند که در آن زمان کمتر پیش می‌آمد که بطری عطر این چنین زیبا و شیک باشد. در دهه ۱۹۳۰ میلاوی معمولا بطری عطرها حالتی گرد یا مستطیلی و تخت داشتند و فرم‌های جدید عطر لانکوم برای مخاطبان جذابیت زیادی به وجود آورد.

پتیژن بعدها اذعان کرد هدفش از تاسیس برند لانکوم این بوده است که شاهد بود بازار عطر و لوازم آرایشی در انحصار دو برن آمریکایی قرار دارد و معتقد بود این انحصار باید توسط یک برند فرانسوی شکسته شود. او همچنان به دنبال توسعه برند و جهانی کردن آن بود و معتقد بود یک عطر وجود ندارد مگر این که بازار و شهرتی جهانی داشته باشد و در نظر داشت برای هر سلیقه‌ای عطر بسازد.

 

 

توسعه برند لانکوم

 

 

 

 

 

 

پس از آن پتیژن سعی کرد وارد محصولات لاکچری مراقبت از پوست شود و اولین محصول برند را با عنوان “کرم بازسازی همه کاره” در سال ۱۹۳۶ معرفی کرد اما دو سال دیگر طول کشید تا بخش لوازم آرایشی برند لانکوم به طور رسمی معرفی شود و در سال ۱۹۳۸ زمانی که بازار لوازم آرایشی در سطح جهان وضع جالبی نداشت این اتفاق افتاد. در آن دهه رژ لب خانم‌ها از رنگ‌هایی ساخته می‌شد که به سرعت پاک می‌شدند و حالتی خشک داشتند، در نتیجه پتیژن تجربه خود را در این امر به کار گرفت و رژ لب Rose de France را که یک رژ لب صورتی کمرنگ با بافتی نرم و براق بود معرفی کردد. در ساخت این محصول از عطر گل رز هم استفاده شده بود که به محبوبیت آن اضافه کرد. محصول دیگری که در این سال معرفی شد پودر صورت Conquete بود که ۱۸ رنگ متنوع از قهوه‌ای طلایی تا سفید عاجی را شامل می‌شد و تا دو دهه بعد یکی از پرفروش‌ترین لوازم آرایشی در جهان بود. در این زمان برند لانکوم در سه شاخه فعالیت داشت و برای هر شاخه لوگوی مخصوص طراحی شده بود، گل رز برای عطر، فرشته برای لوازم آرایشی و گل نیلوفر برای محصولات مراقبت از پوست. در سال ۱۹۳۹ زمانی که تنها ۴ سال از تاسیس برند لانکوم می‌گذشت به یک برند مشهور بین‌المللی تبدیل شده بود و بازارهای جهانی را قبضه کرده بود. هر روز سفارشات بی‌شماری از شهرهای مختلف جهان مثل ایلو، بوگوتا، الجزیره، شانگهای و … می‌رسید تا این که شروع جنگ جهانی دوم همه چیز را عوض کرد.

 

 

 

لانکوم در دوران جنگ و پس از آن

 

 

با شروع جنگ و کمبود مواد اولیه پتیژن تصمیم گرفت لیست محصولات خود را محدود کند و معتقد بود حال که تولید محدود و دچار مشکل شده است باید با هر چیزی که داریم کار کنیم و روی سطوح بالا تمرکز کنیم. خوشبختانه این سیاست جواب داد و نه تنها برند از نظر اقتصادی دچار مشکل نشد بلکه محصولات جدیدی را هم در بحبوحه جنگ معرفی کرد. در سال ۱۹۵۰ لانکوم عطر مگی Magie را به تولید رساند، عطری که پتیژن سال‌ها رویای آن را در سر می‌پروراند. این عطر از پس از تست و ترکیب هزاران نمونه از رایحه چوب و گل یاسمن ساخته شد. کار ساخت این عطر را جرج لپلی به عهده داشت که از وی به عنوان “بینی” برند لانکوم یاد می‌شود. شکل بطری این عطر از یک ریسمان و کریستال ترکیب شده بود و زیبایی خاصی داشت. از این عطر به عنوان یکی از شاخص‌ترین ابداعات دهه ۱۹۵۰ یاد می‌شود.

 

وقتی در سال ۱۹۵۷ همسر پتیژن درگذشت و به دنبال آن نوه محبوبش ژان کلود نیز علاقه‌ای به همکاری با لانکوم نشان نداد او از نظر احساسی دچار مشکل شد. در این دوران او تصور می‌کرد کاخ آرزوهای خود را روی شن بنا کرده است و دیگر نتوانست مانند سال‌های قبل به مدیریت و توسعه برند ادامه دهد. در سال ۱۹۶۱ برند از نظر اقتصادی دچار مشکلات جدی شده بود و در معرض ورشکستگی قرار داشت تا این که سه سال بعد برند لورآل l’Oreal که یکی از موفق‌ترین برندهای فرانسوی در زمینه لوازم آرایش بوده و هست لانکوم را خریداری کرد و پس از آن یعنی از سال ۱۹۶۴ برند لانکوم تحت مالکیت لورآل به حیات خود ادامه می‌دهد. در سال ۱۹۶۶ آرماند پتیژن درگذشت اما میراث وی همچنان ماندگار است و به عنوان یکی از نام‌های شناخته شده در صنعت عطر، محصولات مراقبت پوست و لوازم آرایشی شناخته می‌شود.

 

 

 

 

 

 

یکی از رازهای موفقیت و محبوبیت بی حد و مرز برند لانکوم ، تولید محصولات با کیفیت و بدون ایجاد حساسیت و آلرژی بوده و هست بطوری که دقت و تحقیقات بسیار زیاد توسط متخصصان این شزکت صورت می گرفت. مثلا برای ساخت و تولید کرم پودر میراکل این برند حدود ۸ سال پیاپی به تحقیق و آزمون و خطا پرداخته تا بهترین نتیجه را کسب کند. در سال ۱۳۵۰ در بحبوحه جنگ جهانی دوم  آرماند پتیژن عطر مگی را روانه بازار کرد که از تست و ترکیب هزاران نمونه رایحه چوب و گل یاسمین ساخته شده و شکل ظاهری آن از ترکیب یک کریستال و یک ریسمان طراحی شده بود که زیبایی چشم نوازی به آن میداد عطری با این ویژگی ها یکی از رویاهای پتیژن بود که سال ها در آرزوی ساخت آن به سر میبرد برند لانکوم در سال ۱۹۶۴ توسط کمپانی لورآل خریداری شد و بخشی از خانواده بزرگ لورآل شد که باعث شد این برند در سال ۲۰۱۶ در لیست ده گانه برترین برندهای محصولات زیبایی مجله فوربز در رده ششم قرار بگیرد. حضور چهره های محبوب جهانی ، آرایشگران بزرگ ، مدل ها و سوپر مدل های جهان در کمپین تبلیغاتی لانکوم باعث اعتبار ، جذابیت و همچنین محبوبیت بالای این برند در بین مشتریان شد از جمله چهره های معروف تبلیغاتی لانکوم می توان به ایزابلا روسلینی ، کیت وینسلت ، آن هاتاوی ، پنه لوپه کروز و اما واتسون اشاره کرد.

برند لانکوم امروزه یکی از موفق ترین برندهای بین المللی به شمار می آید که محصولات متنوع و کاملی را برای زیبا پسندان ارایه کرده است

 

 

 

معرفی محصولات مراقبت از پوست برند لانکوم

 

 

متخصصان پوست در کنار آرایشگران ماهر محصولات مراقبت از پوست لانکوم را تولید می کنند . بسیاری از پزشکان برای درمان بیماری های پوستی بیماران خود محصولات لانکوم را تجویز می کنند . افزایش کیفیت محصولات مهم ترین هدف شرکت لانکوم است . برند لانکوم برای از بین بردن چین و چروک ، بر طرف کردن لکه های پوست و تولید ضد آفتاب های موثر و قوی تصمیم گرفت ، سرم هایی به نام Dreamtone بسازد . این سرم ها در سه رنگ روشن ، ملایم و تیره به بازار عرضه می شوند تا با رنگ پوست های مختلف سازگاری داشته باشند .

 

 

 

سرم‌ Dreamtone 

 

 

این سرم دارای ویتامین E و فرولیک اسید است . ترکیبات این سرم باعث رفع خستگی می شود ، کدرشدگی های پوست را از بین می برد ، از پوست شما در مقابل اشعه های خطرناک محافظت می کند و پوست شما را سالم و درخشان می سازد .

 

 

 

 

 

 

 

سرم ژنیفیک Advanced Youth Activating Serum 

 

 

این سرم پوست شما را شفاف ، زیبا و براق می کند و باعث جوان سازی پوست شما می شود . کافی است 7 روز به طور مدام از این سرم استفاده کنید .

 

 

 

 

 

 

معرفی محصولات آرایشی و بهداشتی لانکوم

 

برند لانکوم محصولات آرایشی و بهداشتی با کیفیتی را نیز به بازار عرضه می کند .

 

 

ریمل هیپنوز

 

 

ریمل هیپنوز از پرفروش ترین ریمل های لانکوم است . این ریمل مژه ها را بلندتر و پرپشت تر جلوه می دهد . ریمل هیپنوز دارای ویتامین B5 است . بعد استفاده از این ریمل دیگر نگران ریزش و سیاه شدن زیر چشم های خود نباشید .

 

 

 

 

 

 

رژ لب

 

 

رژلب  Matte shaker Liquid lipstick از رژ لب های پرفروش برند لانکوم است که برای فصل های گرم سال (بهار و تابستان) در نظر گرفته شده است . از ویژگی های این رژ لب می توان به پیگمنت بالا ، مات و سبک بودن آن اشاره کرد . رنگ های این رژ لب ها شاد و جذاب هستند .

 

 


معرفی عطر و ادکلن لانکوم

 

 

عطرهای این برند محبوبیت بسیاری در سراسر دنیا دارد . از ویژگی های بارز عطر و ادکلن های لانکوم می توان به ماندگاری بالا ، رایحه های عالی و کیفیت بالا اشاره کرد . از پرفروش ترین عطرهای لانکوم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

 

عطر میراکل Miracle Secret 

 

 

 

 

 

 

عطر میراکل طبع ملایم و شیرینی دارد و از عطرهای زنانه برند لانکوم است . نت های این عطر برگرفته از یاس ، کهربا و مگنولیا می باشد و برای فصل های گرم سال (بهار و تابستان) مناسب است .

 

 

عطر لا ویه بل La Vie Est Belle

 

 

 

 

 

 

 

عطر لا ویه بل از عطرهای زنانه برند لانکوم است و بخاطر رایحه ی شیرینی که دارد ، برای فصل های سرد سال مناسب است . ماندگاری بالا از ویژگی های بارز این عطر است .

 

 

عطر تروزر میدنایت Tresor Midnight Rose

 

 

 

 

 

 

 

این عطر طبع خنک و شیرینی دارد و در سال 2011 به بازار عرضه شد . نت های عطر تروزر میدنایت برگرفته از رز بری ، مشک و گل سرخ می باشد . این عطر انتخاب مناسبی برای فصل های پاییز و زمستان است .

 

 

 

عطر ترزور این لاو Tresor In Love 

 

 

 

 

 

 

 

این عطر زنانه در سال 2010 تولید شد . ساختار رایحه ی آن برگرفته از گل ، میوه است . این عطر طبع خنک و شیرینی دارد . به همین دلیل برای روزهای خنک فصل بهار مناسب است .

 

 

عطر زنانه ترزور Lancome Tresor

 

 

این عطر طبع شیرینی دارد و از ماندگاری بالایی برخوردار است . نت های آغازی عطر زنانه ترزور شامل هلو ، آناناس ، گل سوسن کوهی ، گل رز ، شکوفه زردآلو ، یاس بنفش و برگاموت می باشد . نت های میانی از گل یاس ، گل رز ، گل هلی تروپ و گل زنبق تشکیل شده است . عنبر ، مشک ، وانیل ، زردآلو ، صندل و هلو از نت های پایانی آن هستند .

 

 

عطر لا نویی تریزوق Lancome La Nuit Tresor

 

 

 

عطر لا نویی تریزوق شیرین است و ساختار رایحه آن از میوه تشکیل شده است . ویژگی بارز این عطر ماندگاری بالای آن است و برای شب های طولانی مدت زمستانی مناسب می باشد .

 

 

 

عطر لا ویه بل لکلات La Vie Est Belle L’Éclat

 

 

 

 

لا ویه بل لکلات از عطرهای خوشبو و زنانه نسبتا جدید است و طبع شیرینی دارد . ساختار رایحه ای این عطر برگرفته از شکوفه های درخت پرتقال می باشد .


ثبت نظر