گالف دارو - داروخانه اینترنتی

کاربرد لوسیون بدن چیست و معرفی لوسیون بدن سی گل

کاربرد لوسیون بدن چیست و معرفی لوسیون بدن سی گل

 

 

 

 

لوسیون بدن چیست و چه کاربردی دارد؟ لوسیون بدن در واقع یک نوع پماد‌ موضعی برای مراقبت از پوست بدن است که مانع از خشکی یا حساسیت پوست می شود یا خشکی و حساسیت آن را درمان می‌کند. اگر بخواهیم بگوییم که در واقع لوسیون بدن چیست و برای چه افرادی مناسب است ؟ می توانیم این گونه بگوییم که لوسیون بادی برای همه افراد با هر نوع پوستی مناسب است و موجب آب رسانی و ایجاد شفافیت پوست می شود و دارای بوی خوشی است که می توانیم این را هم از دیگر مزایای لوسیون بدن در نظر بگیریم.

 

 

 

 

به چه علت پوست بدن خشک می شود؟

 

 

 

 

با گذشت زمان تولید مواد چرب مورد نیاز برای پوست کاهش می یابد. لایه‌ی خارجی پوست همانند یک دیوار آجری است. سلول ‌های پوستی همانند بلوک های سیمانی هستند با این تفاوت که از کراتین و چربی ‌های متصل به هم تشکیل شده اند. این بلوک ها موجب نرمی و انعطاف پوست می‌شوند. اگر زمانی این چربی‌ ها کاهش پیدا کنند، موجب خشکی پوست می شوند.

 

در بیشتر موارد، خشکی پوست یک دلیل محیطی دارد. گاهی هم یک بیماری مسبب ایجاد خشکی پوست است.

 

 

 

 

 

 

 

 

مهم‌ترین عواملی که باعث خشکی پوست می‌شوند، عبارتند از:

 

 

 

 • آب و هوا: در زمستان که دما و رطوبت هوا کم می‌شود، احتمال خشکی پوست بیشتر است. همچنین در مناطق بیابانی به دلیل خشکی زیاد هوا، خشکی پوست بیشتر اتفاق می‌افتد.

 

 

 

 • گرما: شومینه، بخاری، اجاق، سیستم حرارتی مرکزی و موارد مشابه، هم هوا و هم پوست ما را خشک می‌کنند.

 

 

 

 • حمام و دوش آب داغ: استحمام و دوش گرفتن با آب داغ برای مدت طولانی ممکن است پوست ما را خشک کند. همچنین، شنای زیاد به‌خصوص در آبِ دارای کلر زیاد شاید به خشکی پوست منجر شود.

 

 

 

 • صابون و شوینده قوی: بیشتر صابون‌ها، شوینده‌ها و شامپوهایی که در دسترس عموم قرار دارند، نرمی پوست را به‌شدت کم می‌کنند؛ زیرا این مواد با هدف پاک کردن چربی‌ها از سطح بدن درست شده‌اند.

 

 

 

 • سایر شرایط و بیماری‌ها: افرادی که شرایط یا بیماری پوستی خاصی دارند، مانند کسانی که مبتلا به اگزما، حالت آلرژیک (آتوپیک) یا پسوریازیس هستند، بیشتر در معرض خشکی پوست قرار دارند.

 

 

 

ترکیبات رایج لوسیون بدن چیست؟

 

 

 

ترکیباتی که در لوسیون بدن استفاده می شوند شامل کرودامول، روغن مورینگا، ویتامین  C، ویتامین E، اولئونیک اسید هستند.

کرودامول به عنوان نرم کننده به کار می رود. روغن مورینگا یک روغن بسیار مغذی است که دارای خواص نرم کنندگی بسیار خوبی می باشد و منشأ آن آفریقا است. ویتامین C هم موجب کم شدن چین و چروک ها می شود. ویتامین به عنوان آنتی اکسیدان و ضد التهاب به کارمی رود. اولئونیک اسید ماده ای آنتی اکسیدان است و موجب نرم شدن و بالا رفتن خاصیت ارتجاعی پوست می گردد.

 

 

 

 

پیشگیری از خشکی پوست

 

 

 

 

 

 

 

 

برای جلوگیری از خشکی بیش از حد پوست، نکات زیر را به‌کار بندیم:

 

 

 

 • استفاده بیشتر از مرطوب‌کننده پوست و لوسیون ها 

 

 

 

 • کاهش مدت تماس با آب و استفاده از آب ولرم (نه داغ) به‌خصوص هنگام استحمام

 

 

 

 • استفاده از صابون یا شامپوی بدن ملایم و حاوی نرم‌کننده پوست

 

 

 

 • پوشاندن پوست در آب و هوای سرد و هنگام وزش باد، با استفاده از دستکش و شال

 

 

 

 • به‌کار بردن دستکش هنگام تماس دست با شوینده‌ها

 

 

 

کاربرد لوسیون بدن چیست ؟

 

 

 

رطوبت رسانی به پوست

 

 

 

 پوستی که به علت خشکی، سرما و گرمای بیش از حد حساس و تحریک شده باشد نیاز به مراقبت دارد.

اگر شما هم در مناطق خشک زندگی می‌ کنید و پوست حساسی دارید، باید از لوسیون‌های بدن استفاده کنید.

 

 

 

رفع خشکی پوست

 

 

 

حتی اگر پوست شما معمولی یا چرب باشد، باز هم ممکن است اطراف آرنج و زانوهای تان خشک شوند.

 

 

 

رفع پینه

 

 

 

اگر پوست کف پاهای شما هم به دلیل خشکی زیاد ترک می‌خورد، باید از لوسیون بدن استفاده کنید. لوسیون‌ بدن نقش بسیار موثری در جدا کردن، سلول‌های مرده کف پا دارد.

 

 

 

حس خوب بوی‌خوش

 

 

استفاده از لوسیون‌ های بدن حس خوبی را به همه می دهند. به این دلیل که رایحه و بوی خوشی دارند، که موجب می شود این رایحه در تمام مدت طول روز با شما باشد.

 

 

 

حفظ آرامش

 

 

 

استفاده از لوسیون‌ بدن به پوست شما آرامش می بخشد و موجب زیبایی و درخشندگی آن می شود.

 

 

 

شفافیت پوست

 

 

 

به وسیله ی لوسیون ‌های بدن، پوست درخشندگی خاصی به خود می گیرد.

خیلی از لوسیون‌ها حاوی ترکیبات سفید کننده هستند که موجب روشن شدن پوست‌ می‌ گردند.

هم‌چنین بعضی از لوسیون‌ها دارای دانه‌ های کوچک پاک‌کننده‌ می باشند. این دانه‌ های کوچک به‌عنوان اسکراب عمل می‌ کنند و سلول‌های مرده را از سطح پوست پاک می ‌کنند.

 

 

 

انواع لوسیون بدن چیست؟

 

 

 

برای هر کدام از انواع پوست یک نوع لوسیون مناسب آن نوع پوست وجود دارد. با شناخت لوسیون مناسب خود، می توانید به سلامت و زیبایی پوستتان کمک کنید.

 

 

 

مناسب پوست معمولی

 

 

 

لوسیون بدن مناسب پوست معمولی چیست؟ لوسیون‌ هایی که حاوی ویتامین C هستند، صدمات ناشی از رادیکال‌های آزاد را کاهش می‌دهند. ژل ‌های خیلی خشک یا خیلی چرب، سنگینی پوست شما را افزایش می دهند. پس در مصرف آن ها زیاده روی نکنند.

 

 

 

مناسب پوست چرب

 

 

لوسیون بدن مناسب پوست چرب چیست؟ باید برای پوست های چرب از ژل ‌های سبک با پایه‌ی آب استفاده شود. این نوع از لوسیون های بدن زودتر از بقیه‌ ی لوسیون‌ها جذب پوست می ‌شوند. از بادی لوشن هایی که دارای الکل و وازلین هستند، برای پوست چرب نباید استفاده شود.

 

 

 

مناسب پوست خشک

 

 

 

لوسیون بدن مناسب پوست خشک چیست؟ برای این نوع از پوست ها از لوسیون های دارای روغن جوجوبا و روغن دانه آفتابگردان باید استفاده شود. افراد دارای پوست های خشک از لوسیون‌هایی که دارای الکل هستند و پوست را خیلی خشک می‌کنند، باید دوری کنند.

 

 

 

مناسب پوست حساس

 

 

 

لوسیون بدن مناسب پوست حساس چیست؟ افرادی که دارای پوست های حساس هستند باید از لوسیون ‌های دارای مواد تسکین دهنده استفاده کنند و از مصرف لوسیون‌هایی که رنگ، اسانس و مواد شیمیایی دارند، بپرهیزند.

 

 

 

مناسب پوست مختلط

 

 

 

لوسیون بدن مناسب پوست مختلط چیست؟ اگر نوع پوست شما ترکیبی است باید از لوسیون‌ های بدون روغن استفاده کنید. این لوسیون‌ ها موجب تعادل در نواحی خشک و چرب پوست می شوند.

 

 

 

لوسیون بدن بچه چیست؟

 

 

 

بدن کودکان هم نیاز به مراقبت دارد و چون پوست آن ها با پوست بزرگسالان تفاوت دارد، باید از لوسیون بدن مخصوص آن ها استفاده کرد. در مقایسه با بزرگسالان، پوست نوزادان حدودا 30 درصد نازک تر است و رطوبت را سریع تر از دست می دهد. به همین ممکن است دچار اگزما یا خشکی شود که باید از لوسیون بدن بچه استفاده کرد. برای این که بدانید طرز صحیح استفاده از لوسیون بدن چیست، باید تکه ای پنبه را به این ماده آغشته کرده یا مقداری از لوسیون را کف دست ریخته و به آرامی روی پوست کودک بمالید.

 

 

 

تفاوت بین لوسیون بدن و مرطوب‌کننده چیست؟

 

 

 

مهم ترین تفاوت بین لوسیون و مرطوب ‌کننده چیست؟ این است که لوسیون دارای روغن های روان کننده است تا مانع ایجاد اصطکاک روی پوست شود، اما مرطوب‌ کننده ها برای احیای رطوبت در زیر پوست مصرف می شوند.

مرطوب‌کننده ‌ها بسیار سبک‌ تر از لوسیون‌ها هستند و راحت تر جذب پوست می ‌شوند، اما لوسیون ‌ها از ایجاد رطوبت در پوست جلوگیری می کنند. در انتخاب لوسیون یا مرطوب ‌کننده باید ببینیم که کدام یک متناسب با پوست ما و نیاز آن است.

لوسیون بدن برخلاف وازلین و روغن‌ های بدن باعث چرب شدن پوست نمی‌ شود و نرمی و لطافت خاصی را به پوست می بخشد. در عین این که روی پوست شما احساس سنگینی ایجاد نمی‌ کند. لوسیون‌ها بیشتر از آب تشکیل شده اند در نتیجه باعث لطافت پوست می‌ شوند.

 

 

 

تفاوت لوسیون بدن با شیر بدن در چیست؟

 

 

 

لوسیون بدن و شیر بدن در نسبت آب و روغنی که دارند متفاوت هستند. شیر بدن چربی بسیار زیادی دارد اما لوسیون بدن دارای آب بسیار زیادی است و آب بدن را تأمین می کند. شیر بدن نسبت به لوسیون بدن غنی تر است و برای پوست های خشک مفید تر می باشد. لوسیون بدن بعد از استفاده به دلیل مقدار زیاد آبی که در خود دارد، حس خنکی روی پوست یجاد می کند. آب داخل لوسیون بدن، بعد از استفاده تبخیر می شود، و موجب خنکی وایجاد حس طراوت روی پوست می شود. به همین خاطر در ماه های تابستان استفاده از لوسیون بدن بسیار فرح بخش است.

 

 

 

چه زمانی از لوسیون استفاده کنیم؟

 

 

 

معمولا زمان استفاده از لوسیون های بدن بعد از حمام است. چون بعد از استفاده از شوینده هایی مثل صابون پوست خشک می شود.

اما به طور کلی هر زمان که در پوست خودتان احساس خشکی کردید، مثلا بعد از شستن ظرف ها می توانید از لوسیون بدن استفاده کنید.

 

 

 

طریقه مصرف لوسیون بدن چیست؟

 

 

 

اول پوستت خود را با یک شوینده‌ که مناسب نوع پوستتان است بشورید. سپس ۵ الی ۱۰ دقیقه زیر دوش کف و باقی مانده های شوینده را بگیرید. در این مرحله بهتر است که از آب ولرم استفاده کنید. بعد از لیف یا کیسه برای لایه برداری سلول های مرده پوست کمک بگیرید. اما اگر خواستید بدنتان را بشویید از آبی با دمای بیشتر از آبی که برای شستن صورت استفاده کردید، استفاده کنید. منتها اگر این آب خیلی داغ باشد، چربی‌های طبیعی و مورد نیاز پوست را از بین می برد.
در مرحله ی اخر لوسیون بدن را طبق راهنمای آن روی دستتان بریزید و به تمام سطح پوست بدن بزنید. اگر قبل از ریختن لوسیون روی دست، ابتدا دست ها را به هم بمالید تا لوسیون گرم شود بهتر است. صبر کنید تا لوسیون جذب پوست شود. لوسیون برای این که جذب پوست شود حدودا 5 دقیقه زمان نیاز دارد.

 

 

 

ویژگی های لوسیون مرطوب کننده صورت و بدن سی گل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • برطرف کننده ترک های پوستی و محافظت از پوست های آسیب دیده

 

 

 

 • با اثر اکسیژن رسانی به پوست در برابر آلودگی هوا

 

 

 

 • نرم کننده و مرطوب کننده پوست صورت و بدن

 

 

 

 • سرشار از روغن های گیاهی ارزشمند

 

 

 

 • مناسب پوست های معمولی تا خشک

 

 

 

 •  ترمیم کننده و التیام بخش

 

 

 

 

معرفی لوسیون مرطوب کننده  صورت و بدن سی گل

 

 

 

در محصولات مراقبت از پوست، مروطوب کننده ها با اثبات عملکرد خود در حفظ سلامت، جوانی و شادابی پوست، جایگاه ویژه ای دارند. مرطوب کننده ها با نرم کردن سطح پوست، قابلیت انعطاف پذیری آن را افزایش داده و با حفظ رطوبت پوست، مانع از خشکی و التهابات ناشی از آن می شوند. لوسیون مرطوب کننده صورت و بدن سی گل  رطوبت مورد نیاز پوست را فراهم کرده و در اکسیژن رسانی به پوست بسیار موثر است. این محصول برای رفع خارش و التهاب ناشی از خشکی پوست تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت.

لوسیون دست و بدن سی گل حاوی ترکیبات رطوبت رسان، ترمیم کننده و تسکین دهنده می باشد که این مجموعه برای افرادی که از خشکی مزمن پوست خود رنج می برند تاثیر مثبتی خواهد داشت.  لوسیون بدن سی گل را در هر زمان از روز که پوست نیاز به رطوبت رسانی دارد، استفاده نمایید و بر روی  مناطقی که آثار خشکی مزمن دیده می شود مثل زانو آرنج و کف پا، می توان به دفعات بیشتری استفاده نمود؛ بخصوص برای سالمندان که به تدریج دچار کاهش چربی پوست و رطوبت معمول پوست دست و بدن شده اند. از آنجایی که مکانیسم لوسیون دست و بدن سی گل پمپی می باشد می تواند در اماکن عمومی متعاقب شستشوی دست و بدن (استحمام، شنا، حمام آفتاب، اصلاح) وظیفه نرم کنندگی را در کنار حفظ بهداشت فردی به عهده داشته باشد.

 

 

 

مواد موثر لوسیون مرطوب کننده  صورت و بدن سی گل

 

 

 

 • عصاره پنبه خواص ترمیم و نرم کننده دارد.

 

 

 • روغن نارگیل مرطوب کننده و تسکین دهنده موثر است.

 

 

 • روغن شی باتر، نرم و ترمیم کننده و ضد التهاب می باشد

 

 

 • روغن بادام نیز نرم کننده خاص است.

 

 

 • سدیم لاکتات و گلیسیرین نیز دو مرطوب کننده قوی قوی و محافظت کننده پوست می باشند.

 

 

 • پروتئین سویا و پروتئین ابریشم وظیفه اکسیژن رسانی و حفظ رطوبت پوست را بر عهده دارند.

 

 

 

ترکیبات

 

 

آب مقطر، پارافین، گلیسریل استئارات، PEG100 استئارات گلیسرین، سدیم لاکتات، ستیل الکل، روغن بادام، سیلیکون، موم زنبور عسل، پلی گلیسریل 3، متیل گلوکز دی استئارات، ستئاریل الکل، ستئاریل گلوکزاید، اتیل هگزیل پالمیتات، صمغ گزانتان، شی باتر، پروتئین ابریشم، روغن نارگیل، عصاره پنبه دانه، دکسپانتونول(پیش ساز ویتامین B5)، متیل پارابن، پروپیل پارابن، پروتئین سویا، اسانس

 

 

 

چطوری مصرف کنیم

 

 

 

در طی روز پس از استحمام یا بنا بر نیاز پوست به دفعات بر روی پوست تمیز از لوسیون بدن سی گل استفاده کنید. لوسیون بدن سی گل  را می توان به دفعات بیشتری روی مناطقی که آثار خشکی مزمن دیده می شود مثل زانو آرنج و کف پا، استفاده نمود.

 

 

 

لطفا دقت کنید

 

 

لوسیون بدن سی گل را در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
لوسیون بدن سی گل را از تماس با چشم، پلک و غشای مخاطی پرهیز شود.
لوسیون بدن سی گل مناسب برای استفاد موضعی

 

 

پیشنهادات

 

 

استفاده از شوینده ها و پاک کننده های مناسب پوست درکنارلوسیون بدن سی گل توصیه می شود.


ثبت نظر